News

Koncert dla Covana!!!

2009-04-14

Chcielibyśmy Was zaprosić na koncert, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie Adriana "Covana" Kowanka wokalisty Decapitated. Na ten cel zagramy razem z Vader, Jesus Chrysler Suicide i Ketha, 26 kwietnia (niedziela) w Klubie Studio, w Krakowie.
Tego samego dnia podczas VIII Cracovia Maraton na krakowskich Błoniach wszyscy chętni, którzy będą chcieć pomóc Covanowi będą mogli wziąć udział w maratonie ubierając koszulkę z napisem "Pomóżmy Adrianowi www.adrian.org.pl".

Out of Myself na winylu!

2009-02-12

Kolejną, po koncertowym "Reality Dream", winylową odsłoną Riverside jest debiutancki "Out of Myself", który ukazuje się w limitowanym nakładzie 1000 sztuk, za pośrednictwem firmy Primal Vinyl Records. Premiera płyty to 16 marca 2009.

Anno Domini High Definition – Nowe szczegóły i raport ze studia!

2009-01-26

Trwają prace nad najnowszą płytą Riverside - "Anno Domini High Definition". Zespół rozpoczął już nagrania, tym razem w olsztyńskim Studiu X. Proces powstawania nowego albumu od kilku dni można już śledzić na specjalnej „płytowej" stronie – www.annodominihighdefinition.com.

Mariusz Duda: "Wyjechaliśmy z Warszawy, zmieniliśmy studio, zmieniliśmy realizatora. Zależy nam na spójnej płycie, dlatego pojawi się na niej najprawdopodobniej tylko pięć utworów. Materiał będzie energetyczny, wielowątkowy i, mam nadzieję, bardzo koncertowy. To będzie historia o płynnej nowoczesności, życiu w ciągłym pośpiechu, stresie i niepokoju o jutro. Obraz naszych czasów w rozdzielczości 1920 x 1080"

Premiera przewidziana jest na czerwiec 2009.

Więcej szczegółów wkrótce...

Życzenia

2008-12-25

Spokojnych świąt Bożego Narodzenia, suto zastawionego stołu oraz wymarzonych prezentów pod choinką

życzy Riverside

P.S. Zapraszamy do oglądania koncertu z Amsterdamu on-line

Reality Dream (Live) 2 CD

2008-11-17

Oto jak będzie wyglądało nowe dwupłyłowe wydawnictwo audio, które w limitowanym nakładzie (1000 sztuk) będzie można nabyć podczas nadchodzącej trasy Reality Dream.

CD 1:
1. The Same River
2. Out of Myself
3. Volte-Face
4. Rainbow Box
5. 02 Panic Room
6. I Turned You Down
7. Reality Dream III
8. The Curtain Falls

CD 2:
1. Parasomnia
2. Second Life Syndrome
3. Back To The River
4. Conceiving You
5. Before
6. Ultimate Trip

Już od dzisiaj na naszej stronie Myspacemożna posłuchać kompozycji Volte-Face w wersji live, pochodzącej z ww. płyty.
Przypominamy, że członkowie fanklubuRiverside mający opłaconą składkę na dzień 24.10.2008 otrzymają płytę gratis.

Plany studyjne 2008 - słów kilka

2008-06-03

Rok 2008 nad brzegiem rzeki to nie tylko koncerty, ale i kolejne
przygody ze studiem nagraniowym. I to w kilku wydaniach.

Po pierwsze - DVD.Dziękujemy za fantastyczne przyjecie na majowych koncertach, a zwłaszcza na koncercie w Lodzi.
Wszystko mamy na taśmach, wiec kto stal w pierwszych rzędach i najgłośniej krzyczał - będzie miał siebie na płycie :-).
Teraz czeka nas etap post-produkcji, którym zaczynamy zajmować sie już wkrótce. Płyta powinna ukazać się na przełomie listopada i grudnia 2008.
Oprócz zapisu samego koncertu myślimy również o interesujących dodatkach, ale o tym... w późniejszych newsach :-)

Po drugie - Lunatic Soul.To solowy, studyjny projekt Mariusza, który jeszcze w tym roku ujrzy światło dzienne. Na płycie, oprócz innych
gości, wystąpił Michał Łapaj, klawiszowiec pewnej znanej warszawskiej formacji. Jak podkreśla Mariusz, projekt absolutnie nie zmienia
hierarchii ważności Riverside. Wszystkich zainteresowanych po więcej szczegółów odsyłamy na jego stronę - www.lunaticsoul.com

Po trzecie - Nowa płyta Riverside.Otóż praca wre :-). Proces komponowania utworów na kolejne wydawnictwo rozpoczęty. Powoli pojawia
się nowy koncept i już niedługo ujawnimy roboczy tytuł następcy trylogii Reality Dream. Mamy nadzieje, ze jeszcze w tym roku wielu z
Was będzie mogło zapoznać się z niektórymi nowymi dźwiękami podczas dalszej części tegorocznych koncertów. Płyta ukaże się najprawdopodobniej już w pierwszej połowie 2009 roku, o czym więcej niebawem :-).

Po czwarte - złoty Panic Room.Tak, tak już o tym mówiliśmy i pisaliśmy ale fotki jeszcze nie było :-)
(na zdjęciu zespół wraz z wydawcą Michałem Wardzałą z Mystic Prod.)

Koncerty 2008

2008-04-15

Już w maju zapraszamy na kilka koncertów poprzedzających ten najważniejszy - 17 maja w Łodzi, na którym zarejestrowany zostanie materiał na pierwsze oficjalne DVD zespołu, podsumowujące trylogię "Reality Dream". Będą to jedne z ostatnich tegorocznych koncertów w Polsce!

11.05.08 GDYNIAklub UCHOgodz. 20:00
12.05.08 BYDGOSZCZklub ESTRADAgodz. 20:00
13.05.08 PIEKARY ŚL.klub ANDALUZJAgodz. 20:00
14.05.08 KRAKÓWklub STUDIOgodz. 20:00

17.05.08 ŁÓDŹ TOYA TVgodz 20:00
Bilety do nabycia w:CIK, Piotrkowska 102a; Strefa Biletów, Piotrkowska 59;
Ale jazz, Pomorska10; Teatr Wielki, Kawiarnia Teatralna, Plac Dąbrowskiego oraz TICKETPROi EVENTIM.Oprócz własnych koncertów, w tym roku mamy zamiar pojawić się również na kilku imprezach masowych :)

24.05.08JUWENALIA, Warszawa, Podzamcze
10.07.08 EKO UNION OF ROCK FESTIVAL, Węgorzewo
12.07.08 BIELEFELD, MOVIE(Germany)
Bilety: www.prockshop.de+ CTS Concertinfos + pROCKclub-Homepage: www.prockclub.de

13.07.08 BOSPOP FESTIVAL, Weert (Holandia)
(m.in. Anathema / Opeth / Thin - Lizzy/ Europe / ZZ -Top)
19.07.08 BURG HERZBERG FESTIVAL, Asfeld (Niemcy)
14.09.08 FMPM FESTIVAL, Montreal (Kanada)
26.09.08 PROGPOWER USA, Atlanta (USA)
(m.in.Amorphis /Iced Earth)

Zapraszamy!!!

Koncerty w Poznaniu i w Zabrzu

2008-03-11

Już w najbliższy czwartek i piątek zapraszamy do Poznania (13.03) i Zabrza (14.03)na dwa koncerty Riverside. Setlista w porównaniu do REM Tour ulegnie pewnym modyfikacjom więc możecie liczyć na niespodzianki. W sklepiku również, bo znajdzie się w nim przedpremierowo nowe wydawnictwo zespołu - „Schizophrenic Prayer”.Gościem specjalnym zarówno w Poznaniu jak i Zabrzu będzie zespół Division By Zero.

13.03.2008- POZNAŃ, klub Esculap, godz. 19.00
Bilety do nabycia - CiM, Rock Long Luck, Gazeta Cafe, Acid Shop, www.bilety24.pl,
Przedsprzedaż: 30 pln, w dniu koncertu: 35 pln.

14.03.2008- ZABRZE, klub Wiatrak, godz. 19.00 (wejście od godz: 18.00)
Bilety do nabycia :ZABRZE - CK Wiatrak (godz.: 16 - 20 ), Music Centrum - dw.PKP, GLIWICE - "Czas" - Zwyciestwa 1, KATOWICE "All" - Mickiewicza 14
TARNOWSKIE GÓRY -"Pod nazwą" Piłsudskiego 7, rezerwuje@tlen.pl
Przedsprzedaż: 28 pln, w dniu koncertu: 32 pln.

A w ramach oczekiwania zapraszamy do lektury najnowszej biografii Riverside, autorstwa Maurycego Nowakowskiego, którą możecie przeczytać tutaj.

Do zobaczenia!

Nowy singiel „Schizophrenic Prayer” już wkrótce!

2008-02-25

17 marca 2008 r.odbędzie się premiera najnowszego singla Riverside "Schizophrenic Prayer", na którym oprócz utworu tytułowego w wersji studyjnej i zremiksowanej, znajdą się jeszcze między innymi kompozycje "Behind The Eyelids"oraz 12 minutowa instrumentalna kompozycja "Rapid Eye Movement"otwierająca ubiegłoroczną trasę koncertową Riverside. Dodatkowo singiel wzbogacony będzie o nową kompozycję "Rainbow Trip"i teledysk do utworu znanego z… poprzedniego singla :). "Schizophrenic Prayer"wydany zostanie nakładem wydawnictwa Mystic Production.

Tak o tym wydawnictwie mówi Mariusz Duda: Wybraliśmy "Schizophrenic Prayer", bo zależało nam na spójności materiału, a nie na wydawnictwie typu "singiel + dodatki". Wiem, że część naszych fanów chciałaby, żeby muzycznie tak właśnie wyglądała nasza ostatnia płyta, bo słowo "oniryczny" kojarzy się głównie z taką przestrzenną muzyką jak np. w kompozycji "Rapid Eye Movement". Z jednej strony żałuję, że ten utwór wraz z "Behind The Eyelids" ukazał się do tej pory tylko za granicą na dwupłytowej edycji REM, bo wiele osób tych utworów u nas jeszcze nie zna, z drugiej bardzo cieszę, bo polscy fani będą mogli zapoznać się teraz w pełni z całą ubiegłoroczną dodatkową sesją nagraniową. Udało nam się bowiem zamknąć jeszcze jeden utwór - "Rainbow Trip", na który zabrakło wcześniej czasu i dodać kolejny remiks, autorstwa Ollecka Bobrova. Na nowym singlu - a właściwie prawie na minialbumie :) - usłyszymy teraz ponad 30 minut bardzo spójnej, transowej, przestrzennej muzyki. Myślę, że będzie ona dobrym zamknięciem studyjnej przygody z trylogią "Reality Dream" i doskonałym dopełnieniem muzyki zawartej na naszym ostatnim albumie i singlu "02 Panic Room". Teraz pozostaje już tylko czekać na album koncertowy :)

Riverside – "Schizophrenic Prayer" 2008

Schizophrenic Prayer (album version) - 4:19
Rainbow Trip - 6:06
Behind The Eyelids - 6:11
Rapid Eye Movement - 12:37
Schizophrenic Prayer (remix) - 3:34
(TT - 32:46)

Bonus:

02 Panic Room (videoclip)

RIVERSIDE w Rock Show, w telewizji VH1!

2008-02-20

Miło nam donieść, że pojawimy się w wielkanocnym, 50-tym wydaniu programu Rock Show, który jest emitowany w telewizji VH1 Polska.
Emisja programu w najbliższy piątek o 22:00, niedzielę o 19:30 i wtorek o 22:00.
Zapraszamy!

Europejska p(REM)iera

2008-02-03

Już dzisiaj ok. godziny 23.30 zapraszamy do włączenia odbiorników telewizyjnych na kanał muzyczny MTV, na którym odbędzie się premiera teledysku "02 Panic Room"! Co warto zaznaczyć, pierwszy teledysk Riverside będzie można oglądać we wszystkich europejskich stacjach MTV.

Do zobaczenia! :)

Teledysk do „02 Panic Room”

2007-12-07

Od dzisiaj na naszej stronie myspace możecie obejrzeć teledysk do utworu "02 Panic Room" wyprodukowany przez ekipę Inbornmedia
reżyseria - Maciej Pawelczyk i Radek Wikiera
zdjęcia - Jakub Jakielaszek
postprodukcja - Aleksander Wilk

Zapraszamy!

REManent

2007-11-23

Trasa promująca "Rapid Eye Movement" w toku. Za nami Turcja i Skandynawia, a już niedługo pierwsze w historii Riverside koncerty w Wielkiej Brytanii, na które serdecznie zapraszamy nie tylko rodowitych mieszkańców tamtejszych wysp. Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować za Wasze wsparcie i największą do tej pory frekwencję na koncertach. Przypominamy, że koncerty w miastach, do których nie udało nam się dotrzeć podczas polskiej trasy, zostały przełożone na styczniowe terminy.

Teledysk do "02 Panic Room" już jest! Wyprodukowany został przez ekipę Inbornmedia, która robiła między innymi teledyski Vadera. Premiera teledysku na dniach. Niedługo więcej na ten temat.

Wszystkich zainteresowanych dodatkowymi informacjami o "Rapid Eye Movement" odsyłamy do wywiadu z nami w najnowszym wydaniu "Mystic Art"oraz na portalu Onet.pl

A no koniec dobra informacja dla miłośników naszego debiutanckiego albumu. Reedycja "Out of Myself"dostępna jest już w Polsce w zmienionej szacie graficznej autorstwa Travisa Smitha.

  • B Merlin Pickups
  • B Ls
  • B CM
  • B VE
  • B Audio Technica
  • B Czarcie Kopyto
  • B Paiste
  • B V
  • B Ultimate Ears