News

WWW.itryna roku

2004-09-01

Po wygranej na WWW.itrynę miesiąca lipca, przyszedł czas na głosowanie na WWW.itrynę roku Clubu MTV. Zapraszamy do głosowania.

Rock Against Terrorism

2004-08-17

11.09 - "Rock Against Terrorism"
klub "Progresja"w Warszawie (sala kinowa), godz. 17:00
bilety:
przedsprzedaż - 30 zł
koncert - 35 zł
do nabycia w klubie Progresja, Traffic Clubiei sklepie muzycznym „Hey Joe”

Zagrają zespoły:

Anamor
The Chainsaw
Corruption
Riverside
Sylvan

12.09 - After..., Riverside, Sylvan
C.K Zamekw Poznaniu, godz. 18:00
bilety:
przedsprzedaż - 35 zł
koncert - 40 zł

Alternatywne Granie

2004-08-17

Po wakacyjnej przerwie znów będzie można zobaczyć nas na żywo:
4.09 - festiwal muzyki alternatywnej "Alternatywne Granie, edycja 1"
Amfiteatr Miejski w Zgorzelcu, godz. 17:00
wstęp wolny

Zagrają zespoły:

Dust Blow
Blue Raincoat
Three Wishes
Tlen
Riverside

WWW.itryna miesiąca!!!

2004-08-03

Zakończyło się wczoraj głosowanie na WWW.itrynę miesiąca lipca na stronie Clubu MTV i z przyjemnością chcielibyśmy ogłosić, że udało nam się tą rywalizację wygrać!!!
Bardzo dziękujemy wszystkim za oddane głosy i mamy nadzieje, że oddacie je jeszcze raz w głosowaniu na WWW.itrynę roku, które odbędzie się we wrześniu.

Dzięki Waszym głosom również, opuściliśmy poczekalnię i weszliśmy do pierwszej trzydziestki Listy Przebojów Trójki, na tej liście wciąż liczymy na Wasze głosy ;)

Podziękowania, plany i nominacja!!!

2004-07-01

Minęło pół roku od premiery "Out of Myself", to według nas bardzo udany i intensywny okres promocji płyty. Pierwsza odsłona Progressive Tour 2004 już za nami, za nami również pierwszy koncert "Open Air" w Goleniowie i support Anathemy w Bydgoszczy. W związku z tym, chcielibyśmy podziękować zespołom Anamor i Inricate Divison za wspólną trasę oraz całej, wesołej ekipie, która nam na niej towarzyszyła, i bez której pomocy pewnie nie dalibyśmy rady... Marecki, Garwol, Wolfram, Alkofan, Łysy, Ostry - WIELKIE DZIĘKI!!!

Dziękujemy również wszystkim, którzy pomogli we współorganizacji koncertów oraz wszystkim tym, którzy na te koncerty przybyli. Mamy nadzieję, że druga część trasy Progressive Tour 2004, która planowana jest na październik, będzie równie udana. O jej szczegółach będziemy informować w następnych newsach.

Okres wakacyjny mamy zamiar poświęcić na komponowanie materiału na naszą drugą płytę, która już... w przyszłym roku :))))))

A teraz komunikat (Pjepshu BACZNOŚĆ ;)).

Strona internetowa RIVERSIDE nominowana została do miana "Witryny Miesiąca: Lipiec 2004" w plebiscycie na
"WWWitrynę Roku" organizowanym przez internetowy Club MTV Polska (www.clubmtv.glt.pl). Od dzisiaj aż do końca miesiąca można oddawać głosy na naszą stronę na www.clubmtv.glt.pl - Można głosować raz na 24h!

Przypominamy również o głosowaniu na Listę Przebojów Trójki :)

A więc... DO URN!!! :))))

Riverside przed Anathemą w Bydgoszczy!!!

2004-05-27

Mieliśmy po Goleniowie jechać do Bydgoszczy na koncert Anathemy w roli widzów, jednak los lubi płatać figle i pojedziemy na ten koncert w roli supportu przed Anathemą. Czyż to nie cudowne??? :)
A więc jeszcze raz gorąco zapraszamy do wycieczki Goleniów - Bydgoszcz. ;)

Ryockowisko w Goleniowie

2004-05-25

Z ogromną przyjemnością chcielibyśmy zaprosić na nasz pierwszy plenerowy koncert, który odbędzie się 11 czerwca, na imprezie „Ryockowisko” w Goleniowie (40 km na północ od Szczecina) na Zespole Boisk Szkolnych, przy ulicy Szkolnej. W imprezie wezmą również udział zespoły:
Hell-Born, Touch Down, Individual, Q-Version, Pungus, Schizaspida Furcifera.

Jako, że koncert odbywa się 11 czerwca, a 12 czerwca w Bydgoszczy gra Anathema proponujemy chętnym wspólną wyprawę autokarem na koncerty do Goleniowa, a następnie do Bydgoszczy, oczywiście tylko wtedy, gdy zadeklaruje się odpowiednia grupa chętnych.
Wszelkie informacje oraz rezerwacje prosimy kierować na adres piotr.kozieradzki@riversideband.pl

Przypominamy również, że utwór "Loose Heart" znajduje się na Liście Przebojów Pr. III Polskiego Radia. Wszystkich chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w głosowaniu na stronie Trójki.

Zwracamy się również z prośbą do wszystkich, którzy podczas koncertów na trasie Progressive Tour robili zdjęcia i chcieliby podzielić się nimi z zespołem (zdjęcia oczywiście zostaną umieszczone na naszej stronie), o kontakt z Riverside.

Progressive Tour 2004

2004-03-31

Już od 1 maja zaczynamy pierwszą część trasy koncertowej po Polsce "Progressive Tour 2004", na której oprócz Riverside zagrają zespoły Anamor oraz Intricate Division.

Szczegółowy plan trasy:

01.05 Ostrowiec Świętokrzyski - klub "PERSPEKTYWY" godz. 19 (informacja o biletach w klubie)
02.05 Przemyśl - klub "TABU" godz. 19 (informacja o biletach w klubie)
03.05 Rzeszów - klub "REJS" godz. 19 - cena biletu: (przedsprzedaż) 10 zł, (koncert) 15 zł
04.05 Tarnów - klub "PRZEPRASZAM" godz. 19 - cena biletu: 10 zł
05.05 Kraków - klub "POD PRZEWIĄZKĄ" godz. 19 - cena biletu: (przedsprzedaż) 10 zł, (koncert) 15 zł
06.05 Wrocław - klub "KOLOR" godz. 19 - cena biletu: (przedsprzedaż) 10 zł, (koncert) 15 zł
07.05 Ostrów Wielkopolski - klub "AFERA" godz. 19 (informacja o biletach w klubie)
08.05 Łódź - klub "DEKOMPRESJA" godz. 16 - cena biletu: (przedsprzedaż) 10 zł, (koncert) 15 zł
09.05 Bydgoszcz - klub "KUŹNIA" godz. 19 - cena biletu: (przedsprzedaż) 15 zł, (koncert) 20 zł
10.05 Konin - klub "OSKARD" godz. 19 (informacja o biletach w klubie)
11.05 Płock - klub "P.O.K.I.S." godz. 19 - cena biletu 10 zł

W miastach, w których zaznaczona jest przedsprzedaż, bilety można rezerwować wysyłając maila na adres piotr.kozieradzki@riversideband.pl, z wyjątkiem klubu "KUŹNIA" w Bydgoszczy gdzie bilety w przedsprzedaży są do na bycia tylko w klubie. W pozostałych miastach informacji dotyczących sprzedaży biletów udzielają kluby.

15.05 natomiast wystąpimy w warszawskim klubie "Traffic Club". Bilety, w przedsprzedaży, w cenie 15 złotych, są juz do nabycia w Traffic Clubie, klubie Progresja oraz w sklepie muzycznym Hey Joe. W dniu koncertu bilety w cenie 20 złotych.

Wieczór z muzyką inną we Wrocławiu - 27.III.2004

2004-03-09

Chcielibyśmy zaprosić na koncert, który zagramy wraz z zespołami Lavender i Profesor Jazzgot we wrocławskim klubie "Kolor".

Bilety na koncert w cenie 10 zł oraz 15 zł w dniu koncertu można nabyć w księgarni muzycznej MELISSA 69 ul. Kościuszki 34 "Pałacyk" i w KASIE NR. 22 na Dworcu Głównym, oraz w kasie klubu Kolor. Istnieje możliwość rezerwacji internetowej biletów na stronie internetowej Melissy.

Patronat nad koncertem obejmują: Serwis Artrock.pl, Gazeta Wyborcza, Wieczór Wrocławia oraz Polskie Radio Wrocław.

Kolejny koncert w Progresji - 7.III.2004!!!

2004-02-18

Informujemy, że bilety na nasz sobotni koncert 6 marca zostały już wyprzedane!

Wszystkich, którzy nie zdążyli nabyć biletów na ten koncert zapraszamy do Progresji w niedzielę 7 marca!
Koncert rozpoczyna się o godzinie 19-tej (wejście od 18-tej). Bilety w cenie 10 zł - tak jak poprzednim razem są do nabycia w przedsprzedaży w klubie Progresja oraz w sklepie Hey Joe.

Zapraszamy!

Riverside w Progresji - 6.III.2004!

2004-02-03

Są już bilety na nasz najbliższy koncert, który odbędzie się 6.III.2004w warszawskim klubie Progresja.
Można je nabyć w dwóch miejscach: sklepie Hey Joe (na tyłach kina Relax) oraz oczywiście w Progresji. Przypominamy, że do każdego zakupionego w przedsprzedaży biletu dołączony jest singiel "Loose Heart" gratis. Cena biletu to 12 zł. Osoby spoza Warszawy, zainteresowane rezerwacją biletów, prosimy o bezpośredni kontakt z Progresją.

Na pierwszym koncercie w nowym składzie nie będziemy ograniczali się tylko do ?odtwarzania? materiału z naszej debiutanckiej płyty. Pojawią się trzy nowe kompozycje, pojawią się także inne wersje znanych już utworów. Mamy zamiar trochę poeksperymentować i pobawić się naszą muzyką, co - mamy nadzieję - uczyni ten koncert na swój sposób szczególnym...

Do zobaczenia 6 marca w Progresji!

Światowa premiera Out of Myself w kwietniu!!!

2004-01-30

Czasami w życiu mają miejsce bardzo niespodziewane sytuacje, w których musisz podjąć bardzo szybką decyzję, a ta może mieć wpływ na Twoje dalsze losy. Taka sytuacja przydarzyła się nam klika dni temu, a jej wynikiem jest kontrakt, który podpisaliśmy z amerykańską wytwórnią Laser's Edge.
Życie czasem płata figle, bo przecież byliśmy już prawie zdecydowani na podpisanie umowy ze szwajcarską Galileo Records. Myślimy jednak, że droga, którą wybraliśmy jest o wiele lepsza dla zespołu.
Konsekwencją naszej decyzji jest jednak to, iż nie wystąpimy na festiwalu ProgSol. Cóż mówi się trudno...
Powiemy jednak o tym, z czym wiąże się nasz wybór, bo to jest chyba teraz bardziej istotne :)))
Przede wszystkim płyta będzie miała nową oprawę graficzną autorstwa Travisa Smitha (min. Anathema, Opeth, Katatonia, Devin Townsend). Mieliśmy swego rodzaju problem moralny ale po rozmowie z Pjepshem (autorem okładki do polskiej wersji OoM) doszliśmy do wniosku, że taka sytuacja może się więcej nie powtórzyć, a sam Pjepshysh uważa Travisa za jednego z najlepszych grafików.

"Out of Myself" zostanie jeszcze raz poddane masteringowi w USA. Mamy nadzieje, ze zabieg ten poprawi brzmienie płyty.

Pierwsze newsy 2004!

2004-01-11

"Out of Myself" juz w sprzedaży!

Mamy nadzieję, że wszyscy zainteresowani już wiedzą, a tych, którzy jeszcze nie są wtajemniczeni, informujemy, że nasza debiutancka płyta ujrzała światło dzienne 22 grudnia 2003.
W niektórych miejscach można ją kupić bez problemu, gdzieniegdzie te problemy jeszcze występują, co powinno się niedługo zmienić :-) Poprzez internet można ją nabyć na stronie www.rockserwis.pl

W związku z wydaniem "Out of Myself" wkrótce na stronie pojawią się informacje związane z płytą, teksty, komentarze oraz pewnego rodzaju wprowadzenie do historii zawartej w warstwie tekstowej na tym krążku.

Koncerty:

Pierwszy koncert w nowym składzie odbędzie się 6 marca 2004 w warszawskim klubie "Progresja". W związku z tym już niebawem planujemy przedsprzedaż biletów (12 zł), do których dołączony zostanie singiel "Loose Heart" gratis (wyłacznie w przedsprzedaży!). Bilety będą do nabycia w klubie "Progresja", salonie muzycznym "Traffic Club" oraz w sklepie muzycznym "Hey Joe".

W planach również trasa koncertowa (ok. 12 koncertów), w którą mamy zamiar wyruszyć na przełomie kwietnia i maja. Szczegóły dotyczące tej trasy już wkrótce.

Potwierdzona została data koncertu, który zagramy na festiwalu "ProgSol" w szwajcarskim Solothurn, a więc 17 września 2004 początek podboju Europy :-))))))))

  • B Merlin Pickups
  • B Ls
  • B CM
  • B VE
  • B Audio Technica
  • B Czarcie Kopyto
  • B Paiste
  • B V
  • B Ultimate Ears