News

Reedycje i nowa płyta!

2005-05-30

Pierwsza europejska trasa Riverside bardzo mile zaskoczyła nas frekwencją i zainteresowaniem ze strony słuchaczy. Fantastyczne przyjęcie. Fantastyczna publiczność. Dziękujemy Wam za wszystko! Obiecujemy, że tuż po nagraniu drugiej płyty ponownie będzie nas można usłyszeć na żywo!

Materiał na drugą płytę ukończony. W połowie czerwca wchodzimy do studia. Jesienią tego roku - mamy nadzieję - następca "Out of Myself" ukaże się w sklepach. O wszystkich szczegółach dotyczących procesu jego realizacji będziemy oczywiście informowali Was na bieżąco Miłą informacją jest to, że z powodu dużego zainteresowania i próśb ze strony słuchaczy, wydanie drugiej płyty Riverside poprzedzą reedycje "Out of Myself" i "Voices In My Head". Kto jeszcze ich nie ma - będzie mógł je nabyć w sklepach od 20 tego czerwca. Dystrybucją obu tytułów zajmie się Mystic Production.

Zapraszamy wszystkich do działów "zdjęcia" i "media" oraz do udzielania się na naszym forum.

Zmiana terminów koncertów w Warszawie i Krakowie

2005-04-04

W związku z żałobą narodową zdecydowaliśmy o przeniesieniu koncertu w Warszawie z 9 kwietnia na 14 maja . Miejsce oczywiście pozostaje bez zmian, a bilety zachowują swoją ważność. Wszyscy, którym nowy termin nie odpowiada i chcieliby zwrócić bilety, mogą to zrobić jedynie w klubie Progresja.

Koncert w Krakowie został przeniesiony na 12 kwietnia. Miejsce bez zmian.

Premiera „Voices In My Head”

2005-03-08

Już od 07.03 można nabyć nasz pierwszy limitowany minialbum zatytułowany "Voices In My Head". Jego dystrybucją zajmuje się Wydawnictwo Rockserwis. Duże zainteresowanie tym tytułem i liczne prośby sprawiły, że płytę oprócz sprzedaży internetowej będzie można nabyć także w niektórych sklepach. Więcej o płycie – tutaj.

I jeszcze miła wiadomość – utwór "Stuck Between" znalazł się na liście przebojów Trójki! Już można głosować!

Ytre cno Kez Sżilbjan

2005-02-24

Wszystkich zainteresowanych "Riverside na żywo" ;) powinna ucieszyć wiadomość o trzech koncertach, które zagramy w kwietniu, i które będą rozpoczynały naszą europejską trasę, a oto szczegóły:

08.04 - Kraków - klub Loch Ness
09.04 - Warszawa - klub Progresja
13.04 - Wrocław - klub Diabolique

Informacje o całej trasie już wkrótce na stronie!

Już niedługo premiera minialbumu !

2005-02-10

Zgodnie z obietnicą na przełomie lutego i marca pojawi się pierwszy minialbum Riverside zatytułowany "Voices In My Head" i w specjalnym limitowanym nakładzie będzie dostępny tylko w wydawnictwie rockserwis. Zawierać będzie ponad 35 minut muzyki i podzielony zostanie na dwie części. Kompozycje nowe i kompozycje "live". Przypominamy, że nowe utwory z VIMH nie znajdą się na naszej drugiej płycie.

VOICES IN MY HEAD

1. Us
2. Acronym Love
3. Dna ts. Rednum or F.Raf
4. The Time I Was Daydreaming
5. Stuck Between

6. I Believe (live)
7. Loose Heart (live)
8. Out Of Myself (live)


Pozdrawiamy wszystkich fanklubowiczów zarówno tych, którzy są z nami od samego początku jak i tych, którzy do fanklubu dopiero się zapisują. Pamietajcie, że głównie z myślą o Was powstawał ten minialbum.

Mamy nadzieję, że VIMH umili wszystkim zainteresowanym oczekiwanie na naszą drugą płytę długogrającą, której premiera przewidziana jest wstępnie na jesień 2005.

R.

Riverside - debiut roku 2004 wg czytelników Metal Hammer.

2005-02-03

Miło nam poinformować, że w lutowym wydaniu miesięcznika Metal Hammer zamieszczone zostało podsumowanie roku 2004, w którym Riverside uznano za najlepszy w naszym kraju debiut! Zaskoczenia i wzruszenia nie kryjemy, a wszystkim głosującym chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować.

Plany 2005

2005-01-12

Nowy rok się zaczął, czas więc na podzielenie się kilkoma tegorocznymi planami:

Druga płyta

Tego czy uda nam się przeskoczyć poprzeczkę, zaskoczyć, potwierdzić, że "OOM" nie wyszło nam przez przypadek i innych tego typu rzeczy dowiecie się niestety dopiero... kchm... jesienią tego roku. Składa się na to kilka powodów – m.in. fakt, że nasz debiut wyszedł za granicą dopiero 21 września 2004, a tym razem chcielibyśmy wydać płytę mniej więcej w tym samym terminie zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Materiał na drugą płytę cały czas komponujemy, zmieniamy i układamy w jedną całość. Jej nagrywanie rozpoczniemy najprawdopodobniej w marcu. Na razie powiemy Wam, że będzie to tekstowa kontynuacja "OOM". Muzycznie zaś zapowiada się trochę... dynamiczniej :) Dwie kompozycje z nowej płyty prezentowaliśmy już podczas trasy "Progressive Tour" w maju i październiku ubiegłego roku (m.in. instrumentalny "Reality Dream III")

Koncerty

Kwiecień 2005 – w tym miesiącu planujemy kilka koncertów w Europie i najprawdopodobniej jeden koncert w Polsce. Szczegóły wkrótce.

W oficjalną trasę promującą nasz drugi album wyruszymy dopiero po jego wydaniu (październik/ listopad) o czym oczywiście również odpowiednio wcześniej wszystkich poinformujemy :)

Ze średnio miłych informacji – niestety musieliśmy odwołać nasz występ na tegorocznym NEARfest. Problemy z wizami okazały się poważną przeszkodą w wyjeździe, mamy jednak stałe zaproszenie od organizatorów i liczymy na to, że prędzej czy później uda nam się na tamtej scenie zaistnieć.

"Voices in my head"

Ponieważ nasza druga płyta będzie miała swoją premierę dopiero po wakacjach, dlatego z myślą o fanklubowiczach i osobach, które nowych kompozycji nie mogą się już doczekać :) przygotowujemy małą niespodziankę w postaci... minialbumu.

Minialbum, nad którym obecnie pracujemy w studio, będzie się nazywał "Voices in my head"i w limitowanym nakładzie dostępny będzie na przełomie lutego i marca 2005. Znajdzie się na nim 5 premierowych kompozycji oraz trzy znane już z naszego debiutu utwory w wersji "live". Kompozycje z minialbumu nie znajdą się na naszej drugiej płycie... Już niedługo więcej informacji na ten temat.

Serdecznie wszystkich pozdrawiamy, życząc obfitującego w wiele doznań muzycznych roku 2005.

Riverside

Oficjalny Fanklub Riverside

2004-11-23

Miło nam zakomunikować, że dzięki chęci i zaangażowaniu naszych przyjaciół doczekaliśmy się... Oficjalnego Fanklubu Riverside!
Już teraz wszystkie zainteresowane osoby zapraszamy na świeżo upieczoną fanklubową stronę internetową www.riverside.art.pl/fanklub.
Młoda, Valdas, Vincent - szacunek bardzo wielki!!!

Poza tym garść aktualizacji na naszej stronie: nowe zdjęcia, nowe recenzje światowego i polskiego wydania "Out of Myself", relacje z koncertów itp.

Przypominamy, że cały czas możecie na nas głosować:
- Rockowa Lista Przebojów PR I Polskiego Radia
- Radioaktywna Lista Przebojów radia 94
- Witryna roku klubu MTV

Dziękujemy

2004-10-29

Ach co to była za trasa :)
Progressive Tour II Team – wielkie dzięki: Młoda, Marecki, Garwol, Wolfram, Włodek, Navigator & Alkofan.
Zdjęcia, relacje i komentarze już niedługo na naszej stronie. We wszystkich najdrobniejszych szczegółach :) Dziękujemy wszystkim, którzy na nasze koncerty przybyli, pomogli je współogranizować, którzy z nami rozmawiali, którzy pod sceną znane nam melodie wyśpiewywali. Wielki ukłon od całego zespołu.

Dzięki Waszej pomocy i zainteresowaniu naszą muzyką zagraliśmy w tym roku ponad trzydzieści koncertów w całej Polsce + jeden (na dobry początek :)) na festiwalu w Holandii. Jesteśmy Wam wszystkim ogromnie wdzięczni za wsparcie i za wszystkie „voices in your heads”. Chcemy być zespołem koncertowym i będziemy robili wszystko, żeby nasze koncerty były jeszcze lepsze... dlatego... informujemy że koncertem w Lublinie, podsumowującym Progressive Tour II zakończyliśmy jednocześnie tegoroczne występy na żywo.

Po pierwsze, dlatego żeby się nie przejadło, po drugie dlatego żebyśmy mogli nareszcie nagrać drugą płytę.
Kiedy? Na to pytanie odpowiemy wam kiedy sami zobaczymy na czym stoimy :) Na razie zamykamy się przed całym światem i tworzymy. W międzyczasie szykujemy kilka niespodzianek żeby wam oczekiwanie na tę drugą płytę umilić, ale na razie... to tajemnica :)

Marivsz, Grudzień, Mittloff, Michał

Progressive Tour 2004 część II

2004-09-21

Tak jak obiecywaliśmy pół roku temu, w październiku rozpoczynamy drugą część trasy Progressive Tour 2004 .
Tym razem formuła trasy jest troche zmieniona, zamiast trzech tych samych zespołów zobaczycie "Riverside i gości"

Szczególowy plan trasy:

07.10.2004 Białystok - klub "Fabryka"godz. 20.00 cena biletu 15 zł
gość: Bright Ophidia
08.10.2004 Olsztyn - klub "Andergrant"godz. 20.00 cena biletu 13 zł
gość: Anamor
09.10.2004 Gdynia - klub "Ucho"godz. 18.00 cena biletu 15 zł
goście: Anamor, Blindead
10.10.2004 Toruń - klub "Bunkier" godz. 19.00 cena biletu 15 zł
gość: Pryzmath
11.10.2004 Poznań - klub "Blue Note"godz. 20.00 cena biletu 15 zł
13.10.2004 Wrocław - klub "Diabolique"godz. 20.00 cena biletu 20 zł (15 zł przedsprzedaż)
gość: Lavender
14.10.2004 Katowice - klub "Mega Club"godz. 20.00 cena biletu 15 zł
gość: Osada Vida
15.10.2004 Bochnia - klub "Kopalnia Soli" godz. 20.00 cena biletu 15 zł
gość: Anamor
16.10.2004 Kraków - klub "Zaścianek" godz. 21.00 cena biletu 10 zł studenci, 15 zł nie studenci
gość: Anamor
17.10.2004 Lublin - klub "C.K. Lublin"godz. 20.00 cena biletu 15 zł
gość: Anamor

Informacje i rezerwacje biletów pod numerem telefonu 501-267 857 lub mailowo piotr.kozieradzki@riversideband.pl

Światowa premiera Out of Myself - 21 września 2004!

2004-09-07

No i udało się! Dzięki amerykańskiemu wydawnictwu Laser's Edge21 września 2004 roku "Out of Myself" dotrze do słuchaczy na całym świecie! Płyta ukaże się w zmienionej szacie graficznej autorstwa Travisa Smitha. Jaki będzie na nią odzew - zobaczymy. Na razie trzymajcie za nas kciuki :)

Niestety płyta w tym wydaniu nie będzie dostępna w Polsce, ale... od czego mamy nasz koncertowy sklepik? :) Przedpremierowo będzie można ją nabyć już 11 września.

I kolejna miła informacja - w związku ze światową premierą naszego debiutu zaproszono nas za Wielką Wodę na progresywny festiwal NEARfest, który odbędzie się 9-10.07.2005 w Bethlehem w stanie Pensylwania. Na stronie NEARfestjest już oficjalne potwierdzenie naszego udziału. Nie chcemy nic sugerować, ale chyba powolutku powinniście odkładać do skarbonki na... bilet do USA! :))))

WWW.itryna roku

2004-09-01

Po wygranej na WWW.itrynę miesiąca lipca, przyszedł czas na głosowanie na WWW.itrynę roku Clubu MTV. Zapraszamy do głosowania.

Rock Against Terrorism

2004-08-17

11.09 - "Rock Against Terrorism"
klub "Progresja"w Warszawie (sala kinowa), godz. 17:00
bilety:
przedsprzedaż - 30 zł
koncert - 35 zł
do nabycia w klubie Progresja, Traffic Clubiei sklepie muzycznym „Hey Joe”

Zagrają zespoły:

Anamor
The Chainsaw
Corruption
Riverside
Sylvan

12.09 - After..., Riverside, Sylvan
C.K Zamekw Poznaniu, godz. 18:00
bilety:
przedsprzedaż - 35 zł
koncert - 40 zł

Alternatywne Granie

2004-08-17

Po wakacyjnej przerwie znów będzie można zobaczyć nas na żywo:
4.09 - festiwal muzyki alternatywnej "Alternatywne Granie, edycja 1"
Amfiteatr Miejski w Zgorzelcu, godz. 17:00
wstęp wolny

Zagrają zespoły:

Dust Blow
Blue Raincoat
Three Wishes
Tlen
Riverside

  • B Merlin Pickups
  • B Ls
  • B CM
  • B VE
  • B Audio Technica
  • B Czarcie Kopyto
  • B Paiste
  • B V
  • B Ultimate Ears